2019.01.15. 09:09
2019. január 24-én Békéscsabán a Csaba Kulturális Egyesület a Táncművészetért (konzorciumi tag) bázisán ültünk össze a külhoni együttműködő szervezeteinkkel a Jó gyakorlatokat tartalmazó, szakmai – módszertani kiadványunk összeállítása érdekében.
_150x199t0_ic.jpg)
Az egyeztetések előtt tudtuk meg, hogy a „Csabások” a hétvégén Siker díjat vettek át a Csabagyöngye Kulturális Központ által szervezett Közösségi Gálán. A Kulturális Központ minden év kezdetén díjazza azon békéscsabai közösségeket, akinek munkája elismerést érdemel. Mint megtudtuk az Egyesület 2016-ban Közösségi díjat kapott, s ebben az évben a Csaba Nemzetiségi Néptáncegyüttes fenntartása, működtetése és sikerei alapján Siker díjjal jutalmazták. Ez az örömhír megadta a hangulatot a további munkához.
Az egyeztetésen részt vett az árajánlattételi eljáráson sikert elérő és a kiadványt összeállító Nartural Day Kft. képviselője is. Közösen megfogalmaztuk, hogy komoly és hosszútávon innovatív tartalmú kiadványt kívánunk megalkotni.
Az egyeztetés eredményeként a megfogalmaztuk, hogy Jó gyakorlatokat gyűjtünk össze az eddig már –a műhelymunkán és a tanulmányutakon részt vevő szervezetektől, melynek formai és tartalmi elemeit leírjuk és eljuttattjuk részükre. Ennek célja, hogy egységes arculati formát- sorvezetést és/vagy iránymutatás adjunk a szervezeteknek. A külhoni szervezetek is elküldik a Jó gyakorlataikat. Meghatároztunk határidőket, az összeállításhoz szükséges mérföldköveket és tervezetten a kiadvány első disszeminálása, a somogyfajszi műhelymunka során valósul meg.
Megállapítottuk, hogy a kiadvány összeállítása nagy munka lesz, közel több, mint 40 oldalon keresztül töltjük meg tartalommal, ezért komoly és időigényes szerkesztési és tördelési munkálatoknak nézünk elébe. Ennek eredményessége érdekében, fokozottan szükséges a megadott határidők betartása és betartatása.
Ennek érdekében megállapodtunk abban, hogy minden hónapban összeülünk – lehetőség szerint a külhoni partnerek részvételével - és egyeztetjük az előrehaladást és a szakmai tartalmakat.
Az egyeztetést – a közösségi asztalunkon lévő hungarikummal, azaz egy szál finom csabai kolbász elfogyasztásával zártuk.
A projekt célja a transznacionális együttműködések elősegítése, valamint a közösségalapú életmód és kultúraterjesztés erősítése a vizuális művészetek valamint a népi kultúra és hagyományok alkalmazásával a magyarországi konvergencia régiókban élők számára. Célja továbbá, a nemzetközi tapasztalatok és jó gyakorlatok megismerése, kipróbálása és ajánlások kidolgozása a hazai alkalmazásra. A hazai fej
lesztések
mellett szükséges nemzetközi szakpolitikai tapasztalatok és jó gyakorlatok megismerése is, a megoldandó társadalmi hiányok és problémák_250x173t0_ic.jpg)
jobb kezelése érdekében.
A pályázatot az EFOP-5.2.2-17 Transznacionális együttműködések című felhívás alapján nyerte a Nemzetközi Vizuális Művészeti Alapítvány, konzorciumi partnerségben a békéscsabai Csaba Kulturális Egyesület a Táncművészetért szervezettel. A nyertes projekt 2017. november 1. és 2019. november 30. között kerül meggvalósításra, „NÖVELÉS vagy NEVELÉS?" Közösségalakító tevékenységek Magyarország hátrányos helyzetű térségeiben (azonosítószám: EFOP-5.2.2-17-2017-00074) címmel.